Remiza pentru echipa viola in campionat! Udinese-Fiorentina: 2-2.

Fiorentina a disputat aseară, în deplasare, partida contra celor de la Udinese, pe care au remizat-o, scorul fiind 2-2. Golurile echipei viola au fost marcate de catre Babacar, o execuţie spectaculoasă în minutul 30, si Bernardeschi, care a înscris din penalty, în minutul 52.

După cinci etape, Fiorentina este pe locul 10, cu 7 puncte. Gruparea viola are însă un meci mai puţin disputat, cel cu Genoa, reprogramat din cauza condiţiilor meteo.

Super Tătă a avut 2 intervenții salvatoare când l-a blocat pe Badu în debutul întâlnirii, la scorul de 0-0, apoi a respins extraordinar în duelul unu contra unu cu Zapata, la scurt timp după ce columbianul reuşise să deschidă scorul.

"A salvat Fiorentina cu două parade decisive, în momentul cel mai delicat al partidei", a scris Gazzetta dello Sport despre Tătăruşanu.

"Tătăruşanu e un portar bun, ne-a salvat în multe partide", l-a lăudat Babacar pe goalkeeper-u român.