Tatarusanu laudat dupa victoria Fiorentinei de pe Artemio Franchi! Fiorentina-Roma: 1-0.

Fiorentina a disputat aseară, pe teren propriu, partida contra Romei pe care echipa viola a câștigat-o cu scorul de 1-0, golul fiind marcat de Badelj.

După patru etape, Fiorentina este pe locul 8, cu 6 puncte. Gruparea viola are însă un meci mai puţin disputat, cel cu Genoa, reprogramat din cauza condiţiilor meteo.

Super Tătă și-a salvat echipa cu 3 parade excepționale: în minutul 18 când a respins cu pumnii şutul trimis din interiorul careului de Dzeko, în minutul 63 Tătă s-a remarcat din nou, la execuţia lui Perotti, mingea trimisă de argentinian fiind deturnată din drumul său spre gol de sub bară și în minutul 94 când l-a blocat pe El Shaarawy.

Evoluţia goalkeeper-ului a fost apreciată şi de presa italiană: "O intervenţie foarte bună în faţa lui Dzeko, iar în prelungiri, miraculos la şutul lui El Shaarawy", a scris Corriere dello Sport.