Partida intrerupta din cauza ploii abundente s-a terminat cu un egal! Fiorentina-Crotone: 1-1.

Fiorentina a disputat aseară, pe teren propriu, partida contra celor de la Crotone, pe care au remizat-o, scorul fiind 1-1. Golul Fiorentinei a fost marcat în minutul 85 de Astori.

Cu Tătăruşanu integralist, partida a fost întreruptă din cauza ploii, în minutul 18 pentru că apa a trecut de nivelul firelor de iarbă și a ajuns până la gleznele jucătorilor, făcând imposibilă desfășurarea partidei! Imediat, au început procedurile pentru degajarea apei de pe gazon, cu o mașină specială, dar și cu alte unelte pe care organizatorii le aveau la îndemână. Practicile au avut succes, astfel că centralul a reluat jocul, la aproximativ 3 sferturi de oră distanță față de momentul în care îl oprise.

În legătura cu golul încasat de Ciprian, după părerea mea, nu este vorba de vreo eroare făcută de Tătă, ploaia fiind principalul "vinovat" (la această fază ghinionul și-a spus cuvântul)!