Tatarusanu unul dintre cei mai buni jucatori de pe teren! Sassuolo-Fiorentina: 2-2.

Fiorentina a disputat astăzi, în deplasare, partida contra celor de la Sasssuolo, pe care au remizat-o scorul fiind 2-2.

Cu Tătăruşanu integralist, Fiorentina a reușit să obțină doar un punct din cele trei puse în joc după remiza cu  Sassuolo. Golurile Fiorentinei au fost marcate de Chiesa (minutul 37) și Bernardeschi (minutul 94). Federico Bernardeschi a mai marcat un gol valid care din nefericire a fost anulat de către arbitru.
Echipa viola a ratat un penalty în prima repriză și a jucat în 10 oameni din minutul 72 când Gonzalo Rodríguez a comis un fault în propriu careu și a primit roșu iar Sassuolo a primit penalty și a înscris.

Tătărușanu a făcut un meci mare în această după-amiază, având multe intervenții decisive care au salvat echipa de la gol, fiind astfel unul dintre cei mai buni jucători ai Fiorentinei de pe teren. Paradele lui Ciprian au fost în minutele: 4, 8, 30, 46, 52, 56, 59, 78 și 81.

Fiorentina trage tare să prindă un loc în Europa League fiind la egalitate de puncte cu Inter (56 de puncte).