Tatarusanu fantastic in poarta canarilor desi au pierdut! Lyon-Nantes: 2-0.

FC Nantes a disputat sâmbătă, în deplasare, partida contra celor de la Lyon, pe care au pierdut-o, scorul fiind 2-0.

Cu Tătăruşanu integralist, Nantes nu a obținut niciun punct din cele trei puse în joc după ce a pierdut partida cu Lyon deși goalkeeper-ul român a fost cel mai bun jucător al "canarilor".

Ciprian Tătărușanu a fost incredibil în poarta canarilor, având intervenții miraculoase, ce au salvat echipa, în minutele 6, 11 și 70. Alte intervenții ale portarului român au fost în minutele 33, 43 și 55.

Evoluţia fantastică a goalkeeperului român nu a trecut neobservată. Prestaţia impresionantă a portarului a fost salutată de presa din Vest, mulţi jurnalişti găsind evoluţia lui Tătăruşanu mai interesantă decât victoria previzibilă a lui Lyon."Spiderman de România, Ciprian Tătăruşanu a avut câteva intervenţii incredibile pentru Nantes, contra lui Lyon", notează foxsportsasia.com.