Tatarusanu apara un penalty si isi salveaza echipa de la infrangere! Lyon-Nantes: 1-1.

FC Nantes a disputat ieri, în deplasare, partida contra celor de la Lyon, pe care au remizat-o, scorul fiind 1-1.

Cu Tătăruşanu integralist, Nantes a obținut doar un punct din cele trei puse în joc după ce a remizat partida cu Lyon. Golul lui Nantes a fost marcat de Boschilia în minutul 62.

Super Tătă a avut o evolutie perfecta in partida cu Lyon, a apărat un penalty în minutul 81, salvându-și astfel echipa de la o eventuală înfrângere. Alte intervenții importante ale goalkeeper-ului român au fost în minutele: 4, 32, 38, 48 și 67.

Cu Tătăruşanu între buturi, Nantes se află pe locul 19 cu 6 puncte după 8 etape disputate.