Tatarusanu omul meciului! Romania-Spania: 1-2.

Nationala României a disputat aseară, pe teren propriu, partida din preliminariile EURO 2020 cu Spania, pe care au pierdut-o, scorul fiind 2-1 pentru oaspeți.

Cu Tătăruşanu integralist, România a pierdut partida din preliminariile CE 2020 cu Spania. Golul naționalei a fost marcat de Andone în minutul 59.

Super Tătă a fost omul meciului, salvând echipa de la cel puțin 4 – 5 goluri! Încă din primele minute ale partidei Ciprian Tătărușanu și-a arătat clasa cu paradele sale incredibile, având 4 intervenții  încă din  primul sfert de oră a meciului.  Toată lumea a avut numai cuvinte de laudă la adresa portarului român! „Minunatul, incredibilul, PERFECTUL TĂTĂRUȘANU!!" au fost cuvintele comentatorului. Cel puțin 6 parade salvatoare a avut goalkeeper-ul român.